شفاخانه کادری آریا در سال ۱۳۸۹  رسما کار خود را در شهر مزارشریف آغاز نمود. اهداف تاسیس شفاخانه کادری آریا را می توان در این موارد خلاصه نمود:

خدمات درمانی

هدف‌ اصلي‌ ما ارائه خدمات درمانی همچون‌ معاينه‌، تشخيص‌ و درمان‌ بيماران‌ مي‌باشد. در اجراي‌ اين‌ هدف‌ داکتران‌، جراحان‌، نرسینگ‌، تكنولوژيستها، تكنسينها و…. با استفاده‌ از تسهيلات‌، تجهيزات‌، معلومات‌ و تجربيات‌ خود در تشخيص‌ و درمان‌ بيماران‌ تلاش‌ مي‌كنند.

خدمات آموزشی

آموزش‌ كادر طبی متخصص و متعهد در هر یک از رشته های طبی‌ يكي‌ ديگر از اهداف‌ تأسيس‌ شفاخانه کادری آریا‌ مي‌باشد. طبق‌ تعريف‌ سازمان‌ بهداشت‌ جهاني‌، شفاخانه‌ يك‌ مركز براي‌ آموزش‌ كاركنان‌ خدمات درماني و صحی‌ و آموزش‌ بهداشت‌ مردم‌ مي‌باشد. شركت‌ در امور آموزشي‌ از وظايف‌ شفاخانه‌ است‌ كه‌ امید است با تسهيلات‌ و تجهيزات‌ موجود در شفاخانه کادری آریا   بتوانیم در جهت ارائه خدمات آموزشی مناسب برای آماده‌ سازي‌ و تعليم‌ داکتران ورزیده موفقانه عمل کنیم.

خدمات بهداشتی و صحی

در حال‌ حاضر سعي‌ مي‌شود تدابيري‌ اتخاذ شود تا شخص‌ بيمار نشود و در صورت‌ ابتلا به‌سرعت‌ درمان‌ شود تا دوره‌ بيماري‌ وي‌ كوتاه‌ شود، يا به‌ عوارض‌ بيماري‌ مبتلا نشود و يا اين‌ عوارض‌ در صورت‌ وقوع‌ به‌ حداقل‌ ممكن‌ برسد. شفاخانه کادری آریا نیز با داشتن چنین رویکردی به این مسئله خدمات صحی خود را ‌ محدود به‌ چهار ديواري‌ شفاخانه نمی داند، بلكه‌ فعالیت های خود را با شرکت در برنامه های عمومی مربوط به آموزش بهداشت و درمان و همچنین خدمات پژوهشی برای‌ بررسي‌ سير تكامل‌ و نحوه‌ انتشار و پيشگيري‌ بيماريها، نيازمنديهاي‌ بهداشتي‌ و درماني‌   در جامعه‌ و….، به سمت این هدف سوق دهد.

خدمات تحقیقی و پژوهشی

با پيشرفت‌ سريع‌ علوم‌ طبی‌ و با توجه‌ به‌ اينكه‌ هنوز بیماریهای متعددی ‌ وجود دارد كه‌ يا هنوز شناخته‌ نشده‌ است‌ و يا اگر هم‌ شناخته‌ شده‌، راه‌ حل‌ عملي‌ و صحيحي‌ براي علاج ‌ آن‌ یافته نشده‌ است‌. بنابراين‌ وجود يك‌ مركز تحقيق‌ و پژوهش‌ لازم‌ است‌ كه‌ در اين‌ زمينه‌ها فعاليت‌ نمايد. با توجه به این که در هر منطقه‌ای بیمارهای خاصی که مربوط به وضعیت جغرافیایی و اجتماعی آن می شود وجود دارد، یکی از اهداف ما تحقیق و پژوهش در مورد این نوع امراض و بیماری ها است که در نهایت قادر به ارائه خدمات درمانی مختص این نوع بیماری ها شویم. در شفاخانه‌ با توجه‌ به‌ تسهيلات‌ و تجهيزاتي‌ كه‌ موجود است‌ قصد داریم تا ‌ در فعاليتهاي‌ روزانه‌ طرحهاي‌ تحقيقي‌ و پژوهشي‌ را نیز بگنجانیم.

ارتقاي‌ سطح سلامت در جامعه‌

شفاخانه کادری آریا قصد دارد با برگزاری همایش هایی مربوط به رعایت بهداشت، تغذیه سالم، سلامت مادر و طفل و…، در سطح عموم جامعه، همچنین ارائه صنفهای اختصاصی با مضامین بهداشتی و پیشگیرانه در ارتقاي‌ صحت و سلامت جامعه‌ شركت‌ نماید و با اقداماتي‌ كه‌ براي‌ نيل‌ به‌ اين‌ هدف‌ انجام‌ مي‌دهد، در تأمين‌ و حفظ‌ سلامتي‌ افراد جامعه‌ دخيل‌ و سهيم‌ گردد.

حوزه فعالیت های شفاخانه کادری آریا

در حال حاضر شفاخانه کادری آریا با توجه به امکانات موجود فعلی خود در این حوزه‌ها فعالیت می‌نماید:

 • کلینیک تشخیصیه (بخش جراحی، ولادی نسایی، داخله، اطفال)

 • لابراتوار

 • التراسوند

 • خدمات ACG (گراف قلب)

 • رادیولوژی (اکسری)

 • عملیات خانه

 • بستر (در بخشهای ولادی نسایی، داخله، اطفال و…..)

برنامه انکشافی

همانطور که در بخش اهداف ذکر شد شفاخانه کادری آریا برای رسیدن به اهدافی که در بالا ذکر شد و محقق نمودن آنها، احداث ساختمان دائمی برای شفاخانه کادری را، در اولویت کاری خود قرار داده است، چرا که تنها وجود مکانی با کاربری مشخص شفاخانه، زمینه ارائه خدمات درمانی استندارد، آموزش طبی به شکل حرفه‌ای و انجام پروژه‌های تحقیقی و پژوهشی طبی را امکان‌پذیر می‌نماید.

همچنین یکی از برنامه های پیش رو، ایجاد کلینیک های تخصصی در زمینه مغز و اعصاب، گوش و گلو، گرده، غدد و جلدی و……… است. که در آینده ای نه چندان دور فعالیت های خود را آغاز خواهد نمود.

خدمات رایگان

شفاخانه کادری آریا مصمم است تا با ارائه خدمات رایگان صحی در بعضی از بخش های خدمات درمانی خود که مشخصا ذکر خواهد شد و همچنین آوردن تخفیف های قابل ملاحظه در دیگر بخش ها، خواسته است تا یکی از اهداف خود را که سهم‌گیری در رشد بهداشت و ارتقای سطح سلامت در جامعه است را جامعه عمل بپوشاند.

و اما خدماتی درمانی که به شکل رایگان ارائه می گردد، به این شرح است:

 • بیمارانی که در بخشهای کلینیکی مراجعه می نمایند به طور رایگان معاینه می گردند.

 • بیمارانی که نیاز به خدمات عاجل داشته باشند به شکل رایگان تمامی خدمات از قبیل (ویزیت داکتر، بخیه، تزریقات، بستری در بخش عاجل تا وقت رفع بیماری) رایگان خواهد بود.

 • بیمارانی که نیاز به بستری داشته باشند، بستری آنان به صورت رایگان خواهد بود و تمامی خدماتی که در حین بستری ارائه می گردد به غیر از لابرانت، اکسری و التراسوند، دیگر خدمات رایگان می‌باشد.

 • مراجعین بخش نسایی که به طور طبیعی ولادت می کنند، تمامی خدمات برای آنان کاملا رایگان خواهد بود، البته باید وسایل و داروهای مورد نیاز توسط خود بیمار خریداری گردد.

و در ارائه خدمات درمانی زیر ده فیصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

 • لابرانت

 • گراف قلب

 • التراسوند

 • اکسری

 • جراحی